BAŞVURU

e-Fatura Uygulamasına Başvuruda
Bulunmak İçin Tıklayınız.

PORTAL

e-Fatura Portalına Giriş

e-Fatura Test Portalına Giriş

E-FATURA FORUM

e-Fatura Forum Sitesine
Ulaşmak İçin Tıklayınız.

KAYITLI KULLANICILAR

Kayıtlı Kullanıcı Listesine
Ulaşmak İçin Tıklayınız.

DUYURULAR            [Arşiv]

Geri İleri

KASIM

23

23.11.2016

e-FATURA UYGULAMASI GÜMRÜK İŞLEMLERİ KILAVUZU güncellenmiştir. İlgili kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

KASIM

18

18.11.2016

UBL-TR 1.2.1 Paketi yayımlanmış olup e-irsaliye uygulaması ile ilgili alanlar pakete eklenmiştir.UBL-TR 1.2.1 Kılavuzlarında eklenen alanlara ilişkin açıklamalara yer verilmiştir. e-İrsaliye Uygulaması Taslak Kılavuzları yayımlanmıştır. Söz konusu kılavuzlara ulaşmak için tıklayınız.

KASIM

03

03.11.2016

e-FATURA UYGULAMASI GÜMRÜK İŞLEMLERİ KILAVUZU yayınlanmıştır. İlgili kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

KASIM

01

01.11.2016

Değerli mükelleflerimiz,
Gün ışığından yararlanma kapsamında saat güncellemelerinde farklılıklar oluştuğundan Firefox Mozilla ve Internet Explorer internet tarayıcısı , e-Fatura Portal fatura oluşturma ekranında hata vermektedir, hata detayı genellikle betik hatası ve/veya boş ekran olarak karşımıza çıkmaktadır. Firefox Mozilla ya da Internet Explorer kullanmak isteyen kullanıcılar, Windows saat ayarlarından gün ışığından otomatik yararlanma seçeneğini kapatarak sorunsuz kullanıma devam edebilirler. Chrome tarayıcısından hatasız bir şekilde fatura oluşturulabilmektedir. Bu konu ile alakalı efatura.gov.tr internet adresimizde yer alan efatura forum sitesi 45337 numaralı sorusunun cevabı ile imza uygulaması kullanılarak sisteme başarılı bir şekilde giriş ve fatura onaylama yapılabilir.

EKİM

21

21.10.2016

Tüzel kişi mükellefler, Mali Mühür başvurularında, kimlik doğrulama sorunuyla karşılaşmaları halinde öncelikle Ticaret Sicil Müdürlüklerine başvurarak bilgilerini güncelletmelidirler.
Güncelleme yapıldıktan sonra mersis.gumrukticaret.gov.tr internet adresinden bilgilerinin güncellendiğini teyit etmelidirler.
Gerçek kişi mükellefler ise kimlik doğrulama sorunuyla karşılaşmaları halinde, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden nüfus bilgilerini kontrol ettirmelidirler.
Başvuru ekranları Kamu Sertifikasyon Merkezine ait olmakla birlikte kimlik doğrulama hizmetleri yukarıda bilgileri verilen kurumlarca yapıldığından yaşanan hatanın Gelir İdaresi Başkanlığı ya da Kamu Sertifikasyon Merkezi ile bir ilgisi bulunmamaktadır.

EKİM

20

20.10.2016

Mali Mühür Süresi Dolan Mükelleflerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar için tıklayınız.

Kılavuzlar


58 Nolu Sirküler Ekindeki Listeler

 • - 5015 Sayılı Petrol Piyasası Kanunu kapsamında madeni yağ lisansına sahip mükelleflerin listesi
  - 4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (III) sayılı listedeki malları imal, inşa veya ithal eden mükelleflerin listesi


e-Fatura Görüntüleyici

 • e-Fatura Görüntüleyici Versiyon 1.3.3
  e-Faturanızı görüntülemek ve doğrulamak üzere e-Fatura Görüntüleyiciyi indirmek için tıklayınız. (Java 1.7 ve üstü sürümle çalışır)
 • e-Fatura Görüntüleyici Versiyon 1.4
  e-Faturanızı görüntülemek ve doğrulamak üzere e-Fatura Görüntüleyiciyi indirmek için tıklayınız. (Java 1.8 101 ve üstü sürümle çalışır)
  E-Fatura Görüntüleyici Kullanım Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.


İmzalama Aracı

 • Faturalarınızı,başvurularınızı imzalamak ve imzalı giriş işlemlerinizi daha kolay yapabilmeniz için imzalama aracı geliştirilmiştir. İndirmek için tıklayınız. (Java 1.7 ve üstü sürümle çalışır)
  İmzalama Aracı kullanım kılavuzu için tıklayınız.


Özelge