BAŞVURU

e-Fatura Uygulamasına Başvuruda
Bulunmak İçin Tıklayınız.

PORTAL

e-Fatura Portalına Giriş

e-Fatura Test Portalına Giriş

E-FATURA FORUM

e-Fatura Forum Sitesine
Ulaşmak İçin Tıklayınız.

KAYITLI KULLANICILAR

Kayıtlı Kullanıcı Listesine
Ulaşmak İçin Tıklayınız.

DUYURULAR            [Arşiv]

Geri İleri

KASIM

09

09.11.2015

Başkanlığımızca hava yolu ile yurt içi veya yurt dışı yolcu taşımacılığı işi ile iştigal eden mükelleflerin, elektronik ortamda; bilet düzenlemeleri, düzenledikleri e-Biletleri muhatabına iletmeleri ile bu vesikaları muhafaza ve ibraz etmelerine ilişkin usul ve esasların belirlendiği tebliğ taslağı hazırlanmıştır.Söz konusu taslak hakkındaki görüş ve önerilerinizin en geç 08/12/2015 tarihine kadar ebilet@gelirler.gov.tr e-posta adresine iletilmesini rica ederiz.
Tebliğ Taslağına ulaşmak için tıklayınız.
.Açıklayıcı bilgi notuna ulaşmak için tıklayınız.

KASIM

09

09.11.2015

Başkanlığımızca sinema, tiyatro, konser, spor müsabakası v.b etkinlikler için bilet düzenleyen mükelleflerin elektronik ortamda bilet düzenlemeleri, düzenledikleri elektronik biletleri muhatabına iletmeleri ile bu vesikaları muhafaza ve ibraz etmelerine ilişkin usul ve esasların belirlendiği tebliğ taslağı hazırlanmıştır.Söz konusu taslak hakkındaki görüş ve önerilerinizin en geç 08/12/2015 tarihine kadar ebilet@gelirler.gov.tr e-posta adresine iletilmesini rica ederiz.
Tebliğ Taslağına ulaşmak için tıklayınız.
Açıklayıcı bilgi notuna ulaşmak için tıklayınız.

KASIM

09

09.11.2015

Elektronik defter tutma ve elektronik fatura uygulamasına dâhil olma zorunluluğunuz bulunuyorsa e-Defter başvuru sayfasından elektronik defter başvurusunu yapmanız gerektiğini unutmayınız… Başvuru yapmak için tıklayınız.

EKİM

28

28.10.2015

Zarf yapısı içinde bulunan DocumentIdentification altındaki TypeVersion alanının değeri UBL TR 1.2 geçiş nedeniyle 1.2 olmalıdır. Belirtilen alan 04.11.2015 tarihinden sonra kontrol edilmeye başlayacaktır.

EKİM

26

26.10.2015

e-Fatura Paketi güncellenmiştir. e-Fatura Paketi'ni indirmek için tıklayınız. Güncelleme 04.11.2015 10:00 itibari ile devreye alınacaktır. Entegratör, Özel Entegratör ve Yükleme Araçları yazılım sağlayıcılarının sistemlerini bu tarihe kadar düzenlemesi ve ilgili tarih ve saatte güncellemesi gerekmektedir.

EKİM

22

22.10.2015

UBL 2.1 güncellemesi ile birlikte fatura tipine bağlı olarak kullanımı zorunlu olan istisna, tevkifat ve muafiyet kodlarına ulaşmak için tıklayınız.

Kılavuzlar


58 Nolu Sirküler Ekindeki Listeler

  • - 5015 Sayılı Petrol Piyasası Kanunu kapsamında madeni yağ lisansına sahip mükelleflerin listesi
    - 4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (III) sayılı listedeki malları imal, inşa veya ithal eden mükelleflerin listesi


e-Fatura Görüntüleyici

  • e-Faturanızı görüntülemek ve doğrulamak üzere e-Fatura Görüntüleyiciyi indirmek için tıklayınız. (Java 1.7 ve üstü sürümle çalışır) E-Fatura Görüntüleyici Kullanım Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.


Özelge